i-am-sweetness (с) (i_am_sweetness) wrote,
i-am-sweetness (с)
i_am_sweetness

важливо для киян


ПРАВО НА КІМНАТУ. МЕШКАНЕЦЬ МАЄ ПРАВО ПРИВАТИЗУВАТИ КІМНАТУ В ГУРТОЖИТКУ, ЯКЩО ПРОЖИВАЄ ТАМ НЕ МЕНШЕ, НІЖ П’ЯТЬ РОКІВ

15 07 2011  Верховна Рада підтримала ініціативу вдосконалити правове регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків. За відповідні зміни до законодавства депутати проголосували в першому читанні.

Передбачається, що житло в гуртожитках приватизовуватимуть його мешканці, які проживають там на законних підставах понад п’ять років та не мають іншого житла. “Відповідно до законопроекту, приватизація житла в гуртожитках стосується всіх житлових приміщень — житлових кімнат, житлових блоків, житлових секцій, — розповів головний консультант з питань житлового законодавства апарату ВР України Володимир Коваленко. — Можливість приватизації житлових приміщень у гуртожитках настає лише після того, як місцева рада ухвалює рішення прийняти цей гуртожиток до комунальної власності”.

У законопроекті запропоновано збільшити передбачений чинним Законом “Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків” строк передачі гуртожитків до комунальної власності з трьох до шести років. Також хочуть продовжити до шести років термін дії мораторію на виселення мешканців гуртожитків, але тільки тих, на яких поширюється дія цього закону (ті, хто проживає понад п’ять років на законних підставах і не має іншого житла). “Якщо з якихось причин немає ордера на житло в гуртожитку — через бюрократичні процедури чи інші конфліктні ситуації, — потрібно його вимагати, адже в такому разі проживання є незаконним. І, відповідно, про приватизацію не може бути і мови”, — розповів Володимир Коваленко.

Ще одним нововведенням є те, що гуртожитки, які було передано до статутних фондів створених у процесі приватизації організацій, де держава є власником понад 50 % статутного капіталу, вилучаються зі статутного капіталу таких організацій та передаються територіальним громадам на безкомпенсаційній основі. Якщо ж частка держави менша ніж 50 %, власникові виплачують компенсацію.

“Щоб приватизувати своє помешкання у гуртожитку, потрібно звернутися до відділу приватизації міської адміністрації. Процедура займе приблизно 1-1,5 місяця”, — поінформував президент Всеукраїнського об’єднання громадян “Асоціація мешканців гуртожитків України” Анатолій Будник. Якщо ж гуртожиток не належить до комунальної власності, мешканці можуть звернутися з відповідною пропозицією та ініціювати процес передачі його місту, проте позитивного результату ніхто не гарантує.

“Держава підтримує мешканців гуртожитків у реалізації їхніх прав. Проте найбільша перешкода — місцеві чиновники, які часто відверто саботують укази Президента і уряду. Тому, якщо теоретично приватизація є доволі простою процедурою, то практично вона часто стає неможливою. Слід також звернути увагу на те, що приватизація кімнат у гуртожитках не поширюється на людей, котрі проживають там тимчасово, зокрема студентів, військовослужбовців за контрактом та інших.

Ірина ЧУЛІВСЬКА “Хрещатик”
Tags: Київ, важно, дом, полезно, статья
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments