i-am-sweetness (с) (i_am_sweetness) wrote,
i-am-sweetness (с)
i_am_sweetness

10 антикризових кроків уряду

я вам так скажу.
так, буде важко. і, як мінімум, 2 роки буде важко нам, українцям. АЛЕ через саме цей мінімальний час ми будемо жити у комфорті і забезпеченими. підтримую правильні слова Яценюка "наші діти нам подякують". не внуки, а діти. розумієте різницю? соціально незахищений прошарок населення держава буде підтримувати, це гроші, які нам дадуть Америка і Європа. повірте мені, мені буде не солодко, я хоч і киянка з вищою освітою, але живу з батьками, маю з/п 1498 грн чистими, батьки у мене пенсіонери, я не заміжня, але й дітей немає. справді, буде важко. але 2 роки. усього лише два роки і наша економіка досягне висот таких, шо дефолту ні держави, ні столиці України не буде. я не марнотратка, я знаю ціну грошам і вмію їх тратити, я знаю шо таке економити гроші і відкладати їх, тому я зможу пережити важкі часи для себе, своєї родини. нам усім просто потрібно трошки потерпіти і тоді ми заживемо як молодці і розумники.
багато хто скаже, що при януковичі жилось краще, бо не піднімались ціни ні на які товари-послуги, піднімали рівень з/п і пенсій, не піднімались тарифи. але при цьому ці люди забувають про те, що з їхніх кишень крали мільярди (у сумі), на фоні такої ось благодійності "з барского плеча". вони забувають, що їх принижували, забираючи останнє, списуючи усе на попередню владу кучми і юща, на тимошенко, яка "воровка". але якшо тимошенко сиділа у тюрьмі, то хто ж тоді крав гроші з бюджету, з соціальних виплат, з пенсій, з тарифів, з тих грошей, які виділялись хворим діткам, чи на ремонт доріг, чи на закупку/ремонт поїздів залізничних чи метро, чи тих же каштанів, чи на реагенти для очистки води, чи на ремонт Бортницької станції аерації... я вже не кажу про гроші на економіку, екологію, медицину, освіту, розвиток малого бізнесу..
ладно. тема дуже розвернута і звичайно шо трьох абзаців буде мало для розуміння. українці, людоньки, ви потерпіть трошечки. включіть свій героїзм і стійкість, і через два роки ми будемо жити у нормальних умовах. я у це вірю. вірю, молюсь, "намереваю", бажаю - усе це разом повинно і буде справджуватись, бо це не мрії, не якісь там плани, це реальна реальність і в цьому сила. наша сила.

©


Непопулярні кроки, які анонсував раніше прем'єр-міністр Арсеній Яценюк сьогодні були ним же озвучені у Верховній Раді. Те, чого ще рік тому вимагав Міжнародний валютний фонд, стало реальністю. Перше, що відчує більшість українців – це зростання тарифів на енергоносії. Потім збільшення ціни на алкоголь і тютюн.


.
На фоні цього зростання будуть заморожені мінімальні зарплати і пенсії. А з наступного року до цього переліку додасться також податок на доходи з депозитів. Але нова влада обіцяє економити не лише на українцях, але й на собі. Зокрема буде скорочено чиновницький апарат, продано 50% автопарку, продано фактично всю власність Державного управління справами.
Ці кроки Кабінет міністрів змушений зробити, щоб не допустити банкрутства держави і дефолту. Дефіцит бюджету цього року становить 289 млрд грн. У той час, коли доходи бюджету у цьому році заплановані на рівні 395 млрд, видатки – 462 млрд грн. Цифри більш ніж загрозливі. Зате, за словами Яценюка, ці заходи дозволять у 2015 році відновити економічне зростання.
Що ж пропонує уряд під керівництвом Арсенія Яценюка для того, щоб не допустити банкрутства держави?
Скорочення чиновників. Кабінет Міністрів України ухвалив рішення скоротити кількість службовців державної виконавчої влади на 10%. Буде скорочено 24 тисячі людей із 249 тисяч.
За словами Яценюка, це перший етап, який дасть можливість, з одного боку, скоротити видатки на органи державної влади, а з іншого боку - посприяє проведенню конституційної реформи в Україні.
Всі об'єкти Державного управління справи підуть з молотка. Яценюк оголосив про приватизацію всіх об'єктів держвласності, що перебувають у сфері управління Державного управління справами.
"Дачі, заводи й інша нерухомість, яка не потрібна країні, має бути продана, ми не повинні фінансувати з кишень платників податків утримання колишніх чиновників", - заявив прем'єр.
"Саме тому цього року закінчується раз і назавжди фінансування резервацій, таких як Конча-Заспа і Пуща-Водиця. Платники податків більше не утримуватимуть ці резервації. Ми звертаємося до тих, хто там мешкає: будь ласка, власним коштом утримуйте охорону, платіть за компослуги та викуповуйте земельні ділянки під цими об'єктами за ринковими цінами", - додав Яценюк.
Вже зменшено витрати на утримання Адміністрації президента України, уряду, Верховної Ради та інші органи державного управління. Також буде продано 50% усього автомобільного парку, який належить органам держвлади.
Ліквідація облдержадміністрацій. Яценюк озвучив намір провести конституційну реформу і ліквідувати облдержадміністрації.
"Згідно з моєю позицією як прем'єр-міністра, що треба передбачити (в конституційній реформі - ред): ліквідацію обласних державних адміністрацій, створення виконавчих комітетів, позбавлення центральної влади функцій, невластивих центральній владі, та передання цих функцій на місця. Ми все скоротимо, кількість центральної влади до 20%, це треба для проведення Конституційної реформи", - заявив Яценюк.
Оподаткування доходів з депозитів. Уже з наступного року доходи з банківських депозитів будуть обкладатися податком. З 1 січня 2015 року відсотки повинні будуть обкладатися за ставкою 5%. Оподатковуватися будуть депозити, які перевищують 50 тис грн.
Оподаткування великих зарплат. Українці, які отримують великі зарплати платитимуть чималі податки зі свого заробітку. "Ми пропонуємо фактично введення прогресивної шкали на доходи громадян. Хто буде заробляти більше 300 тис грн. буде платити податок – 20%, хто більше 500 тис грн. – 25%. Мова йде про 300 тис громадян України, які володіють 60% фінансових ресурсів. 1.7% багатих українців повинні заплатити податки, щоб 98% українців відчули, що в країні прийшов час соціальної справедливості", - заявив голова уряду.
Мінімальні пенсії і зарплати цього року не зростуть. Уряд пропонує у 2014 році заморозити розмір мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму.
"Уряд мав би вчинити так, як вчинили уряди Греції та Італії - зменшити розміри мінімальної зарплати та розмір прожиткового мінімуму. Але ми усвідомлюємо, що цей розмір такий малий, що зменшення таких розмірів у поточній ситуації, хоч би як ми цього хотіли, є неприпустимим. Але ми офіційно заявляємо, що впродовж 2014 року мінімальні прожиткові стандарти, це мінімальна зарплата та прожитковий мінімум, не змінюватимуться. Ми його не будемо ні знижувати, ні змінювати. Тобто він буде на одному й тому самому рівні, встановленому станом на 1-е число поточного року", - заявив Яценюк.
Підвищення ціни на алкоголь і тютюн. Зросте також вартість цигарок та алкогольних виробів. "Ми підвищуємо ставку акцизів, взявши ті показники, які дали лобісти алкогольних і тютюнових компаній. Пляшка пива коштувала – 8 грн. після підняття акцизу вона буде коштувати 8,5 грн. пачка цигарок коштувала 15 грн, після підняття акцизу вона буде коштувати 16 грн. Пляшка алкоголю коштувала 32 грн, буде коштувати 35 грн. треба менше пити і спортом займатися", - заявив Яценюк. Депутати у залі вигукували "Мало!".
Підвищення тарифів. "Настав час говорити правду й робити складні та непопулярні речі. За сьогоднішніх умов ми зобов'язані підвищити тарифи на енергоносії для населення", - сказав Яценюк. Раніше прем'єр-міністр оголосив, що ціна на газ для населення зросте на 50%.
Субсидії для малозабезпечених. Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк пропонує підвищити тарифи на енергоносії для населення. Але при цьому 30% населення отримуватимуть субсидії.
Сьогодні під систему субсидій потрапляли 1,4 млн сімей.,Уряд пропонує ввести "найбільш амбітну програму підтримки малозабезпечених верств населення". Загальна кількість домогосподарств, яка потрапляє під нашу програму і  запровадити соціальну допомогу для 4 млн господарств. Таким чином уряд покриває соціальними програмами допомоги 30% українського населення. Кожна малозабезпечена сім'я додатково отримуватиме на покриття своїх витрат на оплату житло.ком.послуг до 500 грн, відповідну постанову вже ухвалив уряд.
Плата за користування надрами зросте удвічі. Уряд пропонує вдвічі збільшити сплату ренти за використання корисних копалини, а також рентну плату за нафту й газовий конденсат.
"Ми збільшуємо оподаткування великого монопольного бізнесу. Ми чудово розуміємо, що зараз зчиниться галас, що тепер закриватимуться підприємства, що скорочуватимуться робочі місця. Я відповідально заявляю: за кожну цифру я готовий відповідати", - сказав Яценюк. Він додав, що таке підвищення ренти не вплине на конкурентоспроможність українського гірничодобувного комплексу, "оскільки такі тарифи суміжні з тими, які існують на конкурентних ринках, зокрема і в РФ".
"Ми підвищуємо (рентну) плату за нафту й газовий конденсат. Державні монополії, або компанії, в яких держава володіє 50%+1 акція, повинні також поділитися з Україною. Цього ресурсу в них достатньо, і це не вплине на їхні фінансові показники. Великі монопольні компанії зобов'язані платити до бюджету, і так буде", - заявив Яценюк.
Tags: 2014, Украина, желание, мнение, мои размышлизмы, политика, ссылка, українською
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 12 comments